BÜYÜKŞEHİR LGS KURS MERKEZLERİ AİLELERİ BİLGİLENDİRDİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren 18 LGS Kurs Merkezi’nde eş zamanlı olarak veli bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 LGS’ ye hazırlanan 8. sınıf öğrencilerinin yanı sıra 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin de faydalandığı kurs merkezlerinde, tüm branş öğretmenleriyle veliler bir araya geldi. Halkkent LGS Kurs Merkezi’nde düzenlenen veli toplantısına katılan aileler hem çocuklarının başarı durumları, hem de sınıf içi davranışları hakkında bilgi edindi.

 Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren 18 LGS Kurs Merkezi’nde, 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılının başlamasıyla birlikte eş zamanlı olarak veli bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. 

 LGS’ ye hazırlanan 8. sınıf öğrencilerinin yanı sıra 5, 6 ve 7. sınıf öğrencilerinin de faydalandığı kurs merkezlerinde, tüm branş öğretmenleriyle veliler hem tanışmak, hem de bilgi alış verişinde bulunmak için bir araya geldi. Halkkent LGS Kurs Merkezi’nde öğretmenler velilere, çocuklarının sınıf içi başarı durumları ve gelişim süreçleriyle ilgili bilgiler aktardı. Velilere toplantıda, okul ve kurs sonrası çocukların yapması gerekenler hakkında da bilgi aktarıldı.

 Akbalık: “Bizler velilerimizle iletişim halinde olmaktan mutluluk duyuyoruz”

Toplantıya katılan velilerin çok ilgili olduğunu ifade eden Halkkent LGS Kurs Merkezi’nde görev yapan Rehber Öğretmen Jiyan Akbalık, “Kursumuza gelen 6,7 ve 8. sınıflarımızın veli toplantısını gerçekleştirdik. Yoğun bir katılımımız var. Öğrencilerimiz de kurs merkezlerimize severek geliyor. Bizler hem öğrencilerimizin durumunu paylaşmaktan, hem de velilerimizle iletişim halinde olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

 Toplantıda velilere aktarılan bilgilere de değinen Akbalık, velilerle olan iletişime çok önem verdiklerini dile getirerek, “Öğrencilerimizin buradaki sınav sonuçlarını veya devamsızlık bilgilerini, velilerimize mesaj ya da arama yoluyla iletiyoruz. Öğrencilerimize kaynak kitap desteğinde bulunuyor ve haftalık deneme sınavları yapıyoruz. Bilgi eksikliklerini göz önüne alıp, birebir etüt desteği de sağlıyoruz. Velilerimiz de bu durumdan gayet memnunlar. Bu şekilde iyi bir veli-öğretmen ilişkisi sağlamış oluyoruz” diye konuştu.

 “İletişim kanallarının canlı olması, öğrencinin akademik başarısına olumlu katkı sağlıyor”

Öğrencilerle hem okul, hem sınav başarılarını artırmaya yönelik konuşmalar yaptıklarını ve bu süreçte onların kitap okuma alışkanlıklarını da geliştirdiklerini belirten Akbalık, okul çıkışı kurs merkezinden faydalanan öğrencilerin, öğle yemeklerini de ücretsiz bir şekilde kurs merkezinden karşıladıklarını ifade etti. Akbalık, öğrencilere yıl içinde motivasyon etkinlikleri de düzenlediklerini ve bu sene de benzer etkinliklerin yapılacağını belirtti.

 Öğrencilerin evdeki çalışma ortamını görmek, daha düzenli bir ders çalışma disiplini oluşturmak ve öğretmen ile veli iletişimini korumak adına, yeni dönemde de ev ziyaretlerine başladıklarını söyleyen Akbalık, “Velilerimizin izni dâhilinde, ev ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Öğretmenler ve veliler iletişim halinde oldukça, öğrencilerimiz de takip edildiğini hissediyor. Bu sayede, sorumluluklarının daha fazla farkına vardıklarını gözlemledik. İletişim kanallarımızın canlı olması, öğrencinin akademik başarısına da olumlu katkı sağlıyor” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu