Göyce Zengezur Türk Cumhuriyeti Kabinesi, yılın ilk toplantısını gerçekleştirdi

Göyce Zengezur Türk Cumhuriyeti Kabinesi, Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mehmet Ali Arslan’ın liderliğinde kritik bir toplantı düzenledi. Toplantının açılışında Azerbaycan halkının bağımsızlığı için şehit olan 20 ocak şehitleri ve Türk dünyasının bedel verilen tüm şehitleri anıldı.
Toplantıya Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mehmet Ali Arslan’la beraber kabineden birçok ismin katıldığı toplantıya yeni kurulan Göyçe Zengezur Araştırma Merkezinin Genel başkanlığını yürüten Tunzale Çelebi ve üst düzey kurmayları da katılım sağladılar.
Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mehmet Ali Arslan, toplantının önemine dikkat çekerek 1918’den beri Ermeni zulmü nedeniyle sürgünde yaşayan Zengezur halkının ana yurtlarına dönüşü için uluslararası çabaların devam ettiği açıklandı. Yurt içi ve yurt dışından katılımcılarla gerçekleşen toplantı, Türk dünyası için önemli bir çıkışı temsil ediyor. Alınan önemli kararlarla, bu haklı mücadele uluslararası alanda güçlü bir destek bulmaya devam edeceğini ifade ettiği.
Göyçe Zengezur Araştırma Merkezinin Genel Başkanı Sayın Tunzale Çelebi; “Göyçe Zengezur Türk Cumhuriyetinin başlatmış olduğu bu haklı mücadele de, Zengezur halkının birleşmesi ve tanıtılması için gerekli olan tüm çabaları ve destekleri ile bu mücadelenin yanında yer alacaklarını ifade etti.”
Cumhurbaşkanı Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Mehmet Ali Arslan, toplantının sonunda tüm kabineye ve üst düzey kurmaylarına daha güçlü çalışmaları için başarılar diledi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu