MERSİN BÜYÜKŞEHİR ERDEMLİLİ ÇOCUKLARA 23 NİSAN COŞKUSUNU BİR KEZ DAHA YAŞATTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi tarafından Erdemli ilçesi Tapureli Mahallesi’nde yer alan Şehit Ali İhsan Öger İlkokulu’nun talebi üzerine çocuklar için okul bahçesinde eğlence düzenlendi. 23 Nisan neşesini bir kez daha yaşayan çocuklar kurulan şişme oyun gruplarında gönüllerince eğlendi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi çocuklara 23 Nisan ruhunu yaşatmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi öncülüğünde Erdemli ilçesinde yer alan bir ilköğretim okulunun etkinlik isteği yerine getirildi. Okulun bahçesinde kurulan etkinlik alanında çocuklar gönüllerince eğlendi.

Çocuklar 23 Nisan’ı bir kez daha yaşadı

Erdemli’nin Tapureli Mahallesi’nde yer alan Şehit Ali İhsan Öger İlkokulu’nun talebi üzerine harekete geçen Büyükşehir, okulun bahçesine şişme oyun grubu kurdu. Yaklaşık 300 çocuk kendileri için kurulan etkinlik stantlarında yüz boyama yaptırırken, patlamış mısır ve pamuk şekeri ikramlarını aldı. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün resminin basılı olduğu tişörtler ve balon dağıtımının yapıldığı etkinlikte ayrıca çocuklara eğlenceli müzik dinletisi gerçekleştirildi.

“Bugün aynı 23 Nisan gibi”

Öğrencilerden Müslüme İkra Badaz, oyun gruplarında çok eğlendiklerini anlatarak,  “Bugün şişme park getirdiler, hediyeler getirdiler. Eğlendirdiler bizi çok güzeldi. Bugün aynı 23 Nisan gibi. 23 Nisan’da şenlik yapmasak da bugün 23 Nisan gibi geliyor bana. Bize şişme park ve hediyeler getirdiği için Başkanımız Vahap Seçer’e teşekkür ederim” dedi.

“Bizim sevincimize ortak oluyorlar”

sınıf öğrencisi Eşe Sahra Taş,“Büyükşehir ekipleri oynayabilecek yerler kurdular ve eğleniyoruz. Ben de çok eğlendim. Bu eğlence güzel bir şey. Bizim sevincimize ortak oluyorlar. Seviniyoruz, mutlu oluyoruz. Burada büyükler de mutlu oluyor”dedi. Taş, “Başkanımız Vahap Seçer’e buradan selamlarımı yolluyorum ve teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu