Mezitli’de Ulaş Yılmaz dönemi başladı

CHP Mezitli İlçe Başkanlığı, hareketli günlere ev sahipliği yapıyor. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ilçe kongresi sonrası İlçe Başkanlığı’na seçilen Avukat Ulaş Yılmaz, mazbatasını alarak partililerle buluştu. CHP Mezitli İlçe Başkanlığı önünde ‘Başlıyoruz’ sloganıyla gerçekleşen buluşmaya; Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın yanı sıra CHP Mezitli eski İlçe Başkan Vekili Macit Birlik, çok sayıda partili, mahalle muhtarları ve davetliler katıldı. Partililerin yoğun ilgisiyle karşılanan Yılmaz, partililerin tebriklerini kabul etti. Öte yandan sosyal medya üzerinden farkındalık yaratarak, tebrik için gelen vatandaşlardan çiçek ve çikolata yerine kırtasiye malzemesi almaları konusunda çağrıda bulunan Yılmaz, duyarlı vatandaşlardan gelen kırtasiye malzemelerini oluşturduğu özel bir masada topladı. Yılmaz, toplanan malzemelerin özellikle kırsal bölgede yaşayan öğrencilere dağıtılacağı bilgisini verdi.

“HİÇBİR ŞEY TESADÜF DEĞİLDİR”

Konuşmasına Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100. yılını kutlayarak başlayan çiçeği burnunda İlçe Başkanı Ulaş Yılmaz, “Türkiye’nin kurucu partisi, Atamızın en büyük mirası olan CHP’nin 100. yılını kutluyorum. Hiçbir şey tesadüf değildir. Burada ilçe başkanlığı sıfatımda partimizin 100. yılını kutladığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. Mezitli’ye göreve başladığımda güzel bir Eylül ayıydı ve yine bugün ki gibi heyecanlıydık. Önümüzde 2009 yerel seçimler vardı ve ilçe örgütümüz ile birlikte iradeli bir mücadele vererek, büyük başarı elde ettik. Yine güzel bir Eylül ayındayız ve önümüzde yerel seçimler var. Hep birlikte yine başaracağız” şeklinde konuştu.

“BURANIN GERÇEK SAHİBİ PARTİLİLERİMİZDİR”

Yılmaz şöyle devam etti; “Makamlar geçici, hizmetler kalıcıdır. Teşkilatlarda ufak tefek kusurlarımız her zaman olur, bunları hepimiz hoşgörü ile karşılarız. Fakat partimizin mensupları birer dosttur. Yine bizim kültürel kodlarımızda bir söz vardır; dostlarda kusur aranmaz. Dolayısıyla bu yeni dönemde yapacağımız çalışmalarda mutlaka eksiklerimiz, yanlışlarımız olacaktır. Onun için bizler birer dost olarak hiçbirimiz birbirimizin kusurunu aramadan, kusurunu kapatarak, kongrede söylediğimiz gibi kalp kalbe, kol kola yürüyeceğiz. Bugün devralmakta olduğum makamda mal sahibi değil, belli bir süre kiracı olduğumu asla unutmayacağım. Buranın gerçek sahibinin partililerimiz olduğunu bir an bile aklımdan çıkarmayacağım. Ayrılırken de Mezitli’ye yine yeniden hizmet vermiş olmanın huzuru içinde ayrılmak istiyorum” dedi.

“HAYAT BİR MÜCADELE ALANIDIR”

Bütün siyasi yaşamında barışa, demokrasiye ve toplumsal çıkarlara hizmet etmeyi ilke edindiğini ifade eden Yılmaz; “Hayat bir mücadele alanıdır. Bizi biz yapan, toplumsal değerlere sahip çıkmaya, çağdaş ve laik yapımızı güçlendirmek için sizlerle birlikte mücadele etmeye huzurunuzda söz veriyorum. Her birimizin çalışmalarının partimize, halkımıza hayırlı olmasını diliyor, partimize ve halkımıza inanmış bir kişi olarak hepinize en içten saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Yine yeniden el ele, sırt sırta vererek partimizi iktidara taşıyacağımıza yürekten inanıyorum. Ayrıca; görevi bıraktığımız 2013 yılından bugüne iyisiyle kötüsüyle, acısıyla tatlısıyla tüm kademelerde görev yapan arkadaşlarımızın emekleri için bir kez daha teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu