Varal, esnaf odaları başkanlarıyla bir araya geldi

CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Tarsus Belediye Başkan A.Adayı Av. Ozan Varal, esnaf odalarının başkanlarını ziyaret etti.

Av. Ozan Varal, Tarsus Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Oktay Yılmaz ve çalışma arkadaşlarına nezaket ziyaretinde bulundu.

“Esnaflarımızın yanında olmaya, birlikte fikir üretmeye devam ediyoruz” diyen CHP Tarsus Belediye Başkan a. adayı Av. Ozan Varal, eski maliye binasında yer alan Esnaf Birliği hizmet binasında da Tuhafiyeciler ve Zücaciyeciler Odası Başkanı Hüseyin Özkır, Kunduracılar Odası Başkanı Ersin Deveci, Briketçiler ve Karocular Odası Başkanı Erdal Turgut, Fotoğrafçılar Odası Başkanı Cumali Taş, Tenekeciler Odası Başkanı Mustafa Güçyetmez, Fırıncılar Odası Başkanı Suat Yaşar ve Terziler Odası Başkanı Nevzat Topacık ile bir araya geldi.

Köklü tarihe sahip olan Tarsus’ta, esnaflık müessesesinin de kendine has özellikleri bulunduğunu kaydeden CHP’li Varal, “Ekonominin can damarı olan esnaflık, kendine has özellikleri bulunan, dayanışma örneklerinin sergilenebildiği, nesilden nesile aktarılabilen önemli bir unsurdur. Güzel kentimiz Tarsus’ta da binlerce esnafımız, farklı farklı meslek gruplarında faaliyet göstermesine rağmen, evinin nafakasını çıkartıp, bir taraftan da istihdama katkı sunmaktadır.

Hem daha önce farklı STK’larda aldığım görevlerle, hem de bir önce ki dönem CHP ilçe başkanlığım döneminde de siz değerli Başkanlarımla sık sık bir araya geldim. Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik şartlar nedeniyle olumsuz şekilde etkilenen esnaflarımızın çektikleri sıkıntıları yakından biliyorum.

Amacım, kentimizin dört bir tarafında iş yapan esnaflarımızın huzur ve kardeşlik içerisinde işlerini yerine getirmesi ve evlerinin nafakalarını çıkartabilmelerinin en güvenli ve akılcı şekilde tesis edilmesinden yanadır.

Talip olduğumuz göreve seçilmem durumunda, esnaflarımıza yönelik çok sürdürülebilir, doğru projelerimizi yaşama geçireceğiz. Esnaf kalkınma projelerimizle esnafımız rahat bir nefes alacak.

Tarsus’umuzun dinamiklerini dikkate alan, odağında gelişme ve kalkınma olan, projelerimizle Tarsus esnafı bereketli günler yaşayacak. Tüm esnafımıza bolluk ve bereket dolu işler diliyorum.” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu