Yenişehir 10 NUMARA

İlk kez katıldığı ligde fırtına gibi esen Yenişehir Belediyespor U-16 Futbol Takımı, ilk yarısı sona eren ligde çıktığı 10 maçı da kazanarak, büyük bir başarının altına imza attı.

Her branşta sporun ve sporcunun yanında olan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’in destekleriyle kurulan U-16 Futbol Takımı, en yakın rakibi Mersin Mezitlispor ile oynadığı ve büyük çekişmeye sahne olan maçı 4-2 kazanarak ligin ilk yarısını namağlup lider tamamladı.
Oynadığı 10 maçı da kazanarak adeta gövde gösterisi yapan mavi beyazlılar, emin adımlarla şampiyonluğa yürüyor. Yeni kurulan bir ekip olmalarına karşın kaliteli ve gelecek vaadeden gençlerin performansından son derece memnun olduğunu belirten Yenişehir Belediyespor Teknik Direktörü İnan Günal, saha içinde olduğu kadar saha dışında da tam bir kolej havasında hareket ettiklerini vurgulayarak, “Bu uğurda bizi hiçbir zaman yalnız bırakmayan başta Belediye Başkanımız Abdullah Özyiğit ile Kulüp Başkanımız Sedat Şahin’e öğrencilerim ve teknik ekibim adına çok teşekkür ederim” dedi.
Yenişehir Belediyespor Kulüp Başkanı Sedat Şahin ise 10’da 10 yapan takımın en yakın rakibinin 8 puan önünde ligin ilk yarısını lider kapamasının kendileri için gurur verici olduğunu kaydederek, “Tüm teknik ekibi ve futbolcuları kutluyorum. Rehavete kapılmadan yolumuza emin adımlarla devam edeceğiz. Bundan kimsenin kuşkusu olmasın” diye konuştu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu