Yenişehir Belediyesiyle kırsal mahallelerin de yol sorununu çözüyor

Yenişehir Belediyesi kırsal mahallelerin yol sorunu çözerek, sıcak asfalt ve sathi kaplama çalışmalarını sürdürüyor. Yenişehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri son olarak ilçenin kırsal mahalleleri Karahacılı, Emirler, Kocahamzalı ve İnsu’da yol yapım çalışması gerçekleştirdi.

Yenişehir Belediyesi, güvenli ve konforlu yollar için hem kent merkezinde hem de kırsal mahallelerde eş zamanlı olarak yol yapım ve onarım çalışmalarına devam ediyor. Karahacılı, Emirler, Kocahamzalı ve İnsu’da sıcak asfalt çalışması yürüten Yenişehir Belediyesi titizlikle sürdürüyor. Yenişehir Belediyesi, bölgede yaşayan halkın ulaşım sorununu güvenli yollarla çözüyor. Kırsal mahallelerde yeni yollar da açan Yenişehir Belediyesi aynı zamanda alt yapısı tamamlanmamış muhtelif bahçe yollarına da kayrak malzemesi seriyor.

Yenişehir’in gün içerisinde on binlerce insanın geçiş noktası olduğuna dikkat çeken Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Göreve geldiğimiz günden bu yana ilçemiz genelinde 117 bin 500 ton asfalt kullandık, 74 kilometre yeni yol açtık. 90 bin metrekarelik alanda sathi kaplama, 37 bin metrekare karo kaplama çalışması yürüttük.  175 bin metrekareye kilit parke döşeyerek, 80 bin metrekarelik alanda kaldırım tamiratı gerçekleştirdik.  Nerde ihtiyaç varsa Yenişehir Belediyesi olarak orada olduk. Ulaşım bizim için çok önemli. Yenişehir gün içerisinde on binlerce insanın geçiş yaptığı bir kent. Bunun farkındayız ve bu çerçevede çalışmalarımızı sürdürüyoruz.” dedi.

 

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu